Jak bezpiecznie wynająć magazyn we Wrocławiu?

magazyn we wrocławiu

Jeśli prowadzimy działalność związaną ze sprzedażą dużej ilości towarów, prędzej czy później staniemy przed koniecznością znalezienia odpowiedniego miejsca do jego przechowywania.
Sporo przedsiębiorców zastanawia się jak bezpiecznie wynająć magazyn, by dobrze chronił nasz towar, by dojazd do niego był komfortowy, oraz by nikt niepożądany nie miał do niego dostępu.

Oferty magazynów szukajmy w internecie

Magazyny do wynajęcia możemy znaleźć w ogłoszeniach w prasie i w internecie, jednak najlepiej skontaktować się ze znajomymi, którzy być może podadzą nam namiary do sprawdzonego wynajmującego. Taka osoba, do której kontakt otrzymamy z polecenia, będzie bardziej godna zaufania, niż zupełnie przypadkowy wynajmujący. Przed zawarciem umowy, warto sporządzić jej wersję na piśmie w dwóch egzemplarzach, aby uniknąć nieporozumień i ewentualnych przykrych niespodzianek w przyszłości.

Magazyny we Wrocławiu cieszą się dużą popularnością, dlatego, że w przeciwieństwie do innych dużych miast, wiele z nich możemy znaleźć blisko centrum, co jest bardzo istotne ze względów logistycznych. Jeśli jednak nie uda nam się znaleźć stosownego budynku blisko środkowej części miasta, warto poszukać takiego, do którego dojazd nie będzie sprawiał żadnych problemów. Magazyny do wynajęcia Wrocław są naprawdę bardzo popularne (zobaczcie ilość ofert tutaj) Jeśli nasze towary przewozimy dużymi ciężarówkami jest to szczególnie ważne, zadbajmy o to, aby dojazd do naszego magazynu był odpowiedniej szerokości, nie był stromy, oraz by łatwo było zadbać o odpowiednie warunki drogowe w zimie, czy podczas deszczu.

Lepszy starszy magazyn niż świeżo wybudowany

Nie powinniśmy również sugerować się tym, że dany budynek magazynowy został wybudowany niedawno. Często te starsze nieruchomości mają lepsze warunki i lepszy dojazd. Ważnym jest jednak, aby zadbać o zasady bezpieczeństwa panujące wewnątrz. Podstawą jest zatrudnienie wykwalifikowanego elektryka, aby ocenił stan instalacji. Przestarzała, niesprawna sieć przewodów może być źródłem pożaru i ogromnych strat dla naszej firmy. Warto również ubezpieczyć wynajmowaną przez nas nieruchomość. Składki na takie ubezpieczenie nie powinny być szczególnie wysokie, a w razie ewentualnych problemów, wypłata polisy może uratować płynność finansową naszego przedsiębiorstwa.

Zatrudnijmy magazyniera

Zatrudnijmy również osobę, która będzie czuwała nad bezpieczeństwem obiektu magazynowego, może to być magazynier, który jednocześnie będzie kontrolował stan towarów w magazynie, a po godzinach pracy firmy będzie pełnił funkcję ochroniarza. Możemy również skorzystać z usług jednej z firm świadczących usługi ochroniarskie. W tej dziedzinie ostrożności nigdy za wiele, gdyż wciąż słyszy się o kradzieżach dokonanych w magazynach pozbawionych nadzoru. Jeśli dopełnimy wszelkich formalności związanych z wynajmem i zabezpieczymy się na wszelką okoliczność, nic nie powinno nam przeszkodzić w komfortowym i skutecznym przechowywaniu niezbędnych nam rzeczy, co z pewnością przekuje się na zysk naszej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *