Jak kupować używane auto?

Firefighters used the Jaws of Life to open a Ford Mustang involved in a collision where a man died early Monday morning after his car was struck by a driver who ran a red light while speeding at the intersection of North Bristol Street and West 1st Street in Santa Ana.

Dzisiaj auta kupujemy z drugiej ręki i bezpośrednio z salonów. Niektórzy fani motoryzacji wolą auto z drugiej ręki. Mają nawet specjalne zasady kupowania takich samochodów. Zatem jak kupować używane auto, jak powinny wyglądać oględziny samochodu używanego.

Uszkodzenia zewnętrzne auta

Najpierw powinniśmy dokładnie obejrzeć samochód na zewnątrz, sprawdzić całą jego karoserię i wypytać o niektóre wgniecenia. Nigdy nie chcemy kupić auta, które wcześniej uczestniczyło w jakiejś kolizji.

Powinniśmy zatem dokładnie obejrzeć samochód na zewnątrz, przy dokładnym świetle dziennym na otwartej przestrzeni albo kupować samochód, w którym były wykonane oględziny auta zaraz po ulegnięciu wypadkowi.

Powinniśmy dokładnie sprawdzić lakier, ogumienie, zderzaki, szyby, blachy, wszelkie gumowe uszczelki. Część, która była dodatkowo lakierowana jest łatwo sprawdzić, ma ona nieco inny odcień lakieru niż cały samochód. Prócz tego powinniśmy sprawdzić grubość lakieru oraz grubość szpachli. Bardzo gruba warstwa oznacza, że samochód był wielokrotnie malowany i szpachlowany a co za tym idzie był samochodem bitym. Gdy już sprawdzimy wszystkie zewnętrzne elementy samochodu używanego, powinniśmy sprawdzić resztę auta.

Wnętrze samochodu również ważne

Należy sprawdzić silnik auta, jego wnętrze, wszelkie uszczelki nie powinny być szarpane ani porozrywane. W przypadku gdy nie jesteśmy pewni samochodu, możemy umówić się na sprawdzenie go w warsztacie mechanicznym. Tam odpowiedni ludzie sprawdzą wartość samochodu używanego, który chcemy zakupić. Za bardzo nie powinniśmy się poddawać różnym mitom i historiom, ponieważ nie każdy właściciel pozbywa się auta, ponieważ jest ono felerne. Czasami auto używane nie jest złe i może nam posłużyć przez długie lata. Od razu nie powinniśmy nastawiać się źle do auta, które oglądamy i sprawdzamy.

Zdarza się, że do zakupu auta używanego prosimy swoich znajomych, którzy w naszej opinii znają się lepiej na samochodach. Wtedy oprócz naszego zdania na dany samochód jest jeszcze dodatkowa opinia naszego znajomego. Jednak zawsze możemy auto sprawdzić w warsztacie i dopiera taka opinia będzie opinią najlepszą.

A co gdy kupujemy nowy pojazd?

Jeżeli zdecydujemy się na nowy samochód z salony, też powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych punktów.

Na pytanie – na co zwrócić uwagę kupując nowy samochód – powinniśmy sobie odpowiedzieć, że nie tylko na cenę i na rabaty. Uważajmy na różnego rodzaju wyprzedaże, trzymajmy się twardo reguł jakiego samochodu potrzebujemy, nie dajmy się dealerom omamić.

Zwróćmy uwagę na fakt, czy w rozliczeniu możemy zostawić stare auto, przede wszystkim zdecydujmy się na jazdę próbną, sprawdźmy czy auto będzie nam pasować i czy będziemy się w nim dobrze czuć.

Zakup samochodu czy to nowego czy starego to nie kupno bułek czy bochenka chleba. Zawsze taki zakup powinien być poprzedzony dokładnym przemyśleniem jakiejkolwiek strategii. Auto kupujemy na jakiś czas, na pewno nie na dzień czy rok, za auto płacimy nie małe pieniądze, czasami posiłkujemy się kredytem czy też pożyczką. Zawsze więc zakup auta powinien być zakupem przemyślanym i kontrolowanym. Nowym samochodem powinniśmy się cieszyć a nie smucić i mieć z nim ciągłe kłopoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *