Kilka sposobów na czyszczenie butów emu

czyste buty emu

Ponadczasowe buty zimowe

Buty Emu to doskonałe obuwie zimowe, które nie przestaje być modne już od kilku ładnych lat. Ze względu na swój uniwersalny charakter i wyjątkową wygodę, są one nieodzownym elementem codziennych, bardziej nieformalnych stylizacji. Dlatego też często noszone są przez młode kobiety. Intensywne użytkowanie, szczególnie w okresie zimowym, sprawia, że buty te są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Co więc zrobić, aby cieszyć się schludnym wyglądem pięknych emu przed jak najdłuższy czas, bez konieczności ciągłego kupowania nowych par butów? Poza oddaniem butów do firmy czyszczącej buty np. http://sneakersspa.pl/oferta/czyszczenie/ jest też kilka innych skutecznych sposobów, które możemy zastosować sami.

Jaki brud pojawia się najczęściej na butach emu?

Buty emu wykonane są z materiału przypominającego w dotyku zamsz. Wygląda bardzo efektownie, ale ze względu na porowatą, lekko szorstką fakturę niestety jest też podatny na różnego rodzaju zabrudzenia. Najczęściej spotykanym i uporczywym problemem jest pojawianie się, na nosku lub całej cholewce, białych zacieków. Powstają one w kontakcie z błotem pośniegowym. Zmieszane jest z wyjątkowo silnie oddziałującą na but solą drogową. Jeśli chcemy przed długi czas cieszyć się pięknym wyglądem buta, warto zastanowić się nad regularnym stosowaniem preparatów zabezpieczających obuwie przed niekorzystnymi warunkami na chodniku, czyszczenie takich zacieków na butach emu jest dość trudne.

Impregnacja – tylko tyle i aż tyle

W każdym dobrym sklepie obuwniczym kupić można profesjonalne środki zabezpieczające zamszowe buty. To doskonały sposób na utrzymanie emu w dobrym stanie przez cały czas użytkowania. Zaimpregnowane obuwie dłużej zachowuje świetny wygląd, jest bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i plamy. Impregnacja sprawia, że cholewka nie nasiąka wodą. Koszt dobrego preparatu w sprayu to kilkanaście złotych, a opakowanie starcza nawet na kilka sezonów. Warto zaopatrzyć się w impregnat i stosować go regularnie – pryskając nowe buty oraz zabezpieczając je po każdym czyszczeniu.

Sprawdzone sposoby na wyczyszczenie emu

Gdy jednak zdarzy się jednak zaciek lub uporczywa plama – jak wyczyścić buty emu? Można to zrobić w prosty sposób, nie niszcząc przyjemnej faktury zamszowej cholewki. Najprostszą i najmniej inwazyjną metodą jest delikatne przecieranie zabrudzonej powierzchni wilgotną szczoteczką. Należy jednak pamiętać, aby włos był miękki. Pocieranie buta twardą szczeciną może spowodować wytarcie materiału. Jeśli jednorazowa czynność nie pomoże, należy kilka razy powtórzyć zabieg, kiedy cholewka wyschnie. Jeśli jednak to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, należy sięgnąć po środek czyszczący. Najlepiej kupić go w sklepie obuwniczym – sprzedawca doradzi nam co najlepiej stosować na zamsz. Najbardziej ekstremalnym sposobem na pozbycie się zacieków (tych najbardziej rozległych, które wniknęły głęboko w strukturę buta) jest pranie w pralce. To jednak ostateczność. Aby jednak nie zniszczyć emu, warto rozważyć powierzenie obuwia w ręce pracownika profesjonalnej pralni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *